Galatasaray – Akhisar: 3-2 Yersen Come Back

Resultante importante. Si

Yemedim. Kağıt üstünde geri dönüş mü evet ama beni kesmedi doğrusu. Mutlu olan Galatasaraylı varsa mutluluklar dilerim kendisine.

Elbette üç puan önemli, elbette Bedri Baykam’ın mora çalması önemli ama beni kesmedi bu galibiyet.

Akhisar son 4 haftada gol bile atamamış. Devreyi Galatasaray’a karşı 2-0 önde bitirdiler.

Bence saçma sapan bir kırmızı kartla 10 kişi kalmasalardı ikinci devre bu kadar etkisiz olmazlardı. Onlar da Gomis atılıp 10-10 olunca ataklar yapabildi.

İyi diye bilinen bütün teknik direktörler kariyerlerinin her döneminde, tuhaf bulunan denemeler yapar. Tudor da meraklı denemeler yapmaya. Her maç bir şey deniyor. Örneğin bugün Rodrigues’in yedek başlaması. Fakat Tudor’un anlayamadığı şey, iyi teknik direktörler denemeler yaptıklarında yanlış giden şeyleri erken fark edip önlem alırlar ve aynı hatayı iki kez yapmazlar. Tudor sadece deneme kısmına kadar çalışmış galiba. Tudor’a “vize denemeye kadar” demişler galiba. Dersleri takip etmezsen böyle olur işte.

Geçen Beşiktaş maçında yazdıklarımı burada yeniden yazmayayım ama iki nokta var ki üzerinde durmak gerekli.

Takım Ali Sami Yen’de Aslan, deplasmanda kedi. İkinci nokta da, takımın mental durumu hiç iyi değil. Muslera bu konuda net örnek. Bir pozisyonda bomboş durumda ceza sahası dışına çıkıp topa kafayla vurdu. O kadar rahat bir pozisyondu ki, izleyenler fark etmiştir. Kafası dağılmış durumda. Maç yazısında yoktu da twit atmıştım galiba, bebeği olduğu için geceleri uyuyamıyor mu Muslera acaba? Sadece soruyorum.

Yalnız konu sadece Muslera’yla ilgili değil. Takımın genelinde mental bir problem var. Hiçbir oyuncu sezon başındaki durumunda değil. Fizik ve kondisyon olarak eksik değiller. Geçen hafta Beşiktaş’a farklı yenilirken de fiziksel eksiklik yoktu ama mental olarak kötü durumdalar.

İşin daha da kötüsü Tudor konunun farkında değil.

Bundan da kötüsü yönetim de farkında değil.

Florya’da takıma destek konusunda büyük eksiklik olduğu görülüyor. O kadar bariz ki. Görmemek için kör olmak lazım.

Tudor istifa etmeli mi? Elbette.

Yönetim istifa etmeli mi? Kesinlikle.

Fatih Terim’in adı geçiyor sürekli. Daha iyi bir seçenek de görünmüyor. Ancak yönetim bir girişimde bulunmuyor. Bence Fatih hocadan korkuyorlar.

Terim, Florya’ya ayak bastığı andan itibaren şu çiçeği sulayın, bunun yerini değiştirin, burayı boyayın dahil olmak üzere bütün Florya’ya sahip çıkacak. Bunu biliyorlar. Ota, böceğe karışan adam takımı nasıl sahiplenir? Mehmet Özbek’in Florya’da barınması mümkün mü?

Yönetimin kendisini kurtarmak için hem Fatih hocadan daha iyi bir seçenekleri yok hem de Fatih hoca oyuncakları haline getirdikleri Galatasaray’ı ellerinden alacak.

Nereden baksan tuhaf bir durum.

Bakalım ilerleyen günler ne gösterecek.