Başakşehir-Galatasaray : 5-1 Tudor İstifa

Bak kaçak sigara satanlarda Igor diye bir sigara var, Igor Tudor da Galatasaray taraftarının kanserojeni.

Çıkardığı kadro falan neyse de, sonrasında oyuna müdahaleleri ya yanlış, ya geç falan filan.

Zaten bizim başımızı Bursa’da attığı zarların tutması yaktı, daha o gün dedik ama çok bilmişler hocam adam yapılacak en iyi şeyi yaptı diye cevap verdiler bize. Neyse, böyle bir durumda haklı çıktım diye övünecek değilim, içim kan ağlarken.

Hocalar maça çıkarken kendi takımları ve rakiple ilgili bir fikirleri vardır, bir plan, streteji ortaya koyarlar ve maça başlarlar. Çok bariz bir saçmalık yoksa buna saygı duyarım. Ancak rakibin de bir stretejisi oluyor tabii ki. İyi hoca oyundaki gidişatı erken gören hocadır tabii ki. Bunu herkes bilir. O zaman kriter basit. Devreyi 2-0 geride kapayan, maç 4-1 olana kadar oyuncu değiştirmeyen, saha içi dizilişte ya da taktikte bir değişiklik yapmayan Tudor iyi hoca değil.

Galatasaray iyi olmayan bir hocayla maçlara çıkmamalı. Tudor’un bu gece kovulması hayırlı olacaktır.

Evet bu takımı Tudor kurdu. Evet ama Östersunds denen takıma elenen de Tudor’un takımı. Tudor iyi bir scout olabilir hatta iyi bir sportif direktör olabilir ama iyi bir hoca değil.

Geçen sezon agresif oynamak için fiziksel olarak hazır olmayan takımı agresif oynatmaya çalışmıştı, çok eleştirmiştim. Bu sezon ters giden maçlarda oyuncu değişiklikleri ve zamanlamasıyla çuvalladı.

Dediğim gibi ille kulüpte kalacaksa başarılı olduğu işlerin birini yapsın.

Takım deplasman maçlarına ölü toprağıyla çıkıyor gibi. İçerdeki o coşku hiç yok. Belki de sahaya çıkan kadro, oyun mantalitesi oyuncuların kafasına yatmıyor, kafaları karışıyor. Bilmiyorum. Oyuncu grubunun karakterli olduğu ortada. Özellikle bu sezon ilk 11 oynayanların.

Bunun dışında takımın eksikleri de var elbette. Stoper, iki bek, orta sahanın ortası, santrafor tek adama bakıyor şu anda. Bazı mevkilerde sayı fazla olsa bile kalite düşük. Bunlar çözülür mü? Bilmem. FFP kurallarında ne durumdayız bilmiyorum.

Düşünsene, hakem bile yazamayacak kadar sinirli ve üzgünüm. Hakemi biz yazsak, twit atsak ne olacak? Başkan sessizce izliyor olanları. Ne işe yarar ki bizim isyanımız?

Daha da uzun yazmak istemiyorum. Çok sıkıldım çünkü. Bu gece Tudor gitti gitti, gitmedi Beşiktaş maçından sonra nasılsa gönderilir. Haftaya içerde Alanya’yı yener kendimizi kandırırız, BJK tokatlar. BJK’den tokatı yememek için bu gece Tudor’u paketlemek şart.

Geçmiş olsun.