Galatasaray-Gençlerbirliği : 5-1 Temiz Skor

Çok sık mı maç oluyor? Maç yazısı yazmaktan sıkıldım sanki. Takım iyi de olsa kötü de olsa vallahi yazının başına zor oturuyorum. Arada başka şeyler de yazayım bari.

Galatasaray kart cezaları sebebiyle farklı ve mantıklı bir 11’le sahaya çıktı. Zaten yedek kulübesine baktığımızda toplam 13-14 oyuncu dışında Galatasaray kalibresinde oyuncu yok gibi. Galatasaray’ın yumuşak karnı burası, buraya dikkat etmek gerekiyor ve devre arasında kulübeyi de sağlamlaştırmak gerekiyor. Dursun başkanım bu işi halledecektir. (Kaptan, sen Dursun başkanım mı dedin? Oha)

3’lü savunma, 5’li orta saha falan gibi teknik konulara girmeyeceğim. Anlamam zaten öyle diziliş, taktik falan gibi şeylerden, sevmemem bu yüzden 🙂

Teknik direktör sadece taktiği anlatırken değil, sahaya sürdüğü oyuncularla da hem kendi takımına hem de rakiplere mesaj verir. Çift forvet ve Gary’i oynatıyorsan ve savunmayı da 3’lü kuruyorsan mesaj açıktır. Benim takımım bugün saldıracak. Sen istediğin kadar soyunma odasında kontrollü oynayacağız falan diye anlat, bu takım o mesajı değil daha derin mesajı anlar. Zaten bu kadro hücum etmekten başka bir şey oynamazdı.

Galatasaray’ın genlerinde kontrollü oyun yok. Ne zaman başarılı olsak saldırarak başarılı olduk. Böyle bu işler. Ulan sırf kontrollü oyunun sıkıcılığı yüzünden şampiyon hoca Lucescu’dan bile memnun olmamıştık.

Evet, Tudor eleştirileri dikkate almış gibi gözüküyor ama acaba öyle mi? Açıkçası içimde şüphe var. Ve sağlam gerekçelerim de var.

Maç ASY Arena’daydı, Gençlerbirliği ligin dibine demir atmıştı falan. Normal şartlarda Galatasaray bu tarz maçları hocasız bile çıksa kazanır. Elbette moralsiz Galatasaray’dan puan kapmak için rakip ekstra motivasyona sahip olarak gelmiş olabilir ama güç farkı motivasyonla kapatılmayacak kadar büyük.

Bu yüzden bu galibiyete şüpheyle bakıyorum. Tudor henüz iyi bir teknik direktör olduğunu bana kanıtlamış değil. Ben kimsem artık 🙂

Farka gidince kart sınırında olan Fernando ve Maicon’u çıkarması nasıl zeki hamleyse, Serdar Aziz’i çıkarmaması da o kadar yanlış oldu. Neyse, buradan çok fazla çakmaya gerek yok. Olur bazen öyle.

Yine geldi milli maç arası. Valla sıkıldım ya. Ne gereksiz işler bunlar. Büyük ihtimalle iki milli maçı da izlemem.

Belirtmeden geçmeyeyim, insanın tuttuğu takımın Cuma akşamından gelip gelmesi şahane bir olay. Hafta sonu mis gibi geçecek. Teşekkürler takım.