Galatasaray – Karabükspor: 3-2 Aynen Aynen Aynen

Bir ergen atasözü der ki; aynen aynen aynen. Galatasaray da iç sahada kazanmaya devam ettiğine göre aynen aynen aynen demek yeterlidir. Gibi gözüküyor ama acaba öyle mi?

Maçın başında peder dedi ki, laubali laubali oynuyorlar. O dakikalar itibariyle haklı bulmadım ama sonunda haklı çıktı. Her konuda öyle olacak diye de korkuyorum ha.

Takım yine diri, yine baskılı, yine hücumcu, yine pozisyon buluyor ama gol bulmakta zorlanıyor. Burada bir problem var. Zihinsel bir problem bu. Havaya girmiş arkadaşlar, Karabük’ü de küçük görmüşler.

Bazen böyle şeyler olur. Hoca fark etse bile önlemleri işe yaramayabilir. Maç öncesine kadar işe yarar görünür ama maç başlayıp da takım bol pozisyona girmeye başlayınca, takım hafta başındaki havaya geri döner.

Lakayıt, nasıl olsa kazanırız tavrı maç boyu düzelmez. Futbolda mola olsa buna önlem alınır. Maç içinde önlem olarak oyuncu değişiklikleriyle takıma mesaj verilir. Ama Tudor ne yazık ki oyuncu değişiklikleri ve zamanlaması konusunda başarılı değil. Geçen hafta oynadığı kumar tuttu demiştim, hala aynı fikirdeyim. Mantıklı olursan sonuçlar bazen istediğin gibi olmaz ama sezon boyunca kaybın az olur. Diğer türlü zar atarsan, ilkesiz işler yaparsan sezonun bütünü içinde patlarsın. Bir türkü var ya, düşeş attım yek geldi. Hah, sen hiç zar atmayacaksın canım hocam. Makul olanı yap bu takım zaten sezon boyunca en iyisini yapar.

Geçen hafta şapkadan tavşan çıktı, bu hafta biri dakka 90+1’de olmak üzere iki gol attı ve maçı kazandın. Galatasaray bu olmamalı. Bazen olur böyle güzel şeyler ama iki hafta arka arkaya oluyorsa bu işte bir yanlışlık vardır. Oturup çok iyi çalışmalı, üzerinde düşünmeli.

Penaltı penaltı değildi tabii ki, bunu tartışacak değilim. Penaltıdan önce şöyle olmasaydı böyle olmasaydıyla da ilgisi yok. Türk futbol camiasının odaklanması gereken, haksız penaltıya rağmen maçı bırakmayan Galatasaray olmalıdır. Evet takımın bu ruhu da Tudor’a yazar. Belki oyuncu değişikliklerindeki eksisinden daha fazla artı Tudor hocaya yazar. Belki demişim, pardon. Bu pozitiflik %100 Tudor’a yazar. Sezar’ın hakkı Sezar’a.

Bu köşe böyle. Hem nalına hem mıhına. Haklıya hakkı, haksıza Haydar Acıtmaz.

Bu durumda hedefimizde Aykut Kocaman var tabii ki. Geçen hafta bariz hakem hatalarıyla Beşiktaş’ı yendi, sesi çıkmadı. Bu hafta hakemlerden şikayet etti. Tabii bozacının şahidi şıracı Rıdvan The Devil’le birlikte. Bu gece Galatasaray hakeme rağmen diye bir gerçeğin olduğunu gösterdi. Aykut Kocaman’a da, Rıdvan Dilmen’e de, Şenol Güneş’e de.

Durumdan memnunum. Galatasaray kazanmış mis gibi. Tudor’un fark edip de düzeltme konusunda etkili olamadığı laubaliliğin takımın başına ne işler açacağını takım kendisi yaşayarak gördü. Bazen böylesi daha iyidir.

Bizim UEFA şampiyonluğu videolarından birinde vardı, Fatih Terim takıma “öyle yaptınız, böyle yaptınız ses etmedim” diye fırçalıyordu. Şimdi bu hak Tudor’un eline geçti. Kırbaçla hocam hepsini. Hak ettiler :))))))))))))))))))