Hertha Berlin – Galatasaray : 2-1 Bir Şey Anlamadım

Bu başlığı attığım son maç milli takımın maçıydı, sonra Fatih hocayı kovdular biliyorsunuz. Darısı Tudor’un başına diyerek totemi başlatıyorum. İşin güzel tarafı totem olsun diye atmadım bu başlığı, hakikaten bir şey anlamadım, başlık doğal olarak düştü. Gerçekleşecek totem de böyle olur zaten.

Maç başladı Galatasaray golü yedi. Klasik. Yandan orta, adam paylaşımında eksiklik, konsantrasyonsuzluk al sana klasik gol.

Sırf bu gol yüzünden bile Tudor’u kovardım. Herkes de hak verirdi. Böyle saçma bir şey olabilir mi? Bu takım yıllardır yan toptan gol yiyor, adam takımı bu konuda çalıştırmaz mı ya, pes.

Daha önce de yazdım ama yine yazacağım, bıkmadan. Duran toplar bütün takımlar için çok daha önemli hale geldi. Hem duran topu nasıl kullanacağını hem de duran topu nasıl savunacağını iyi bilmelisin. İcabında birçok maçın sonucunu bir tek duran top belirleyebiliyor. Ben hoca olsam en azından haftanın son antrenmanını sadece duran topa ayırırdım. Hem hücum aksiyonları hem de savunmayı çalıştırırım. Bu kadar zor bir şey değil vallahi. Hayat kurtarır, takımı şampiyon yapar duran toplardan atılan ve yenmeyen goller. Kovun olum şu Tudor’u.

Vallahi takımla ilgili hiçbir şey anlamadım. Ne Tudor’un geçen seneden beri söylediği ilerde basan takımı ne de kontrollü oyunu göremedim. Görebilen bana da anlatsın, lütfen.

Takım daha çok Zuhuratbaba Şöhretler Turnuvasına katılan toplama takımlar gibiydi. Öyle olur turnuvalardaki takımlar. En yetenekliler bile sezon öncesi sakatlanmamak için topa girmez, mücadele etmez. Zaten takım arkadaşlarını da tanımıyordur. Mahalleden ya da eskiden tanıdıklarının birilerinin ağabeylerinin hatırını kıramadığı gelmiştir. Tamam, takım öyle çıtkırıldım değildi de, aga ne yaptıklarını bilmiyorlardı. Uyum sıfır.

İki yeni transfer ikinci devre oyuna girince takım biraz hareketlendi. Ve fakat bu da saçma. Bu adamlar Belhanda’yla birlikte ne zaman maça çıkacak? Haftaya lig başlıyor. İdmanlarda ilk 11’i ayrı çalıştırarak bu sorun çözülmez.

Alınan oyuncuların kaliteli olduğu belli ama işte bu kadronun toplama takımdan gerçek bir takıma dönüşmesi için Tudor’un yeterli olduğunu hiç sanmıyorum. En küçük bir umut ışığı vermiyor bana.

Ha bana kalsa yönetim komple gitsin zaten.

Hadi yine Galatasaraylı olduğum için kıyak geçeyim. Bugüne kadar yapılan yanlışlara rağmen ligin ilk 6 haftası için de avans verip  bekleyeyim. Nasıl bekleyeceksem? Daha bugünden Tudor’u kovun, yönetim istifa diyen adam maçlarda iyi skorlar gelmezse neler yapmaz. Valla bekleyemem. 14 sene şampiyonluk için bekledim, bu sene bekleyemem. Yaşlandım artık, sizinle uğraşamam açık mert korkusuz.

Dünya Atletizm Şampiyonası futboldan daha zevkli. Birazdan Bolt kariyerinin son yarışına çıkacak zaten.